9 schotten ter verbetering der volkshuisvesting zich vooraf te willen vergewissen, dat daardoor de schoonheid geen schade zal lijden. Te Elburg toch wil men, met verkregen voorschot van het rijk, woningen bouwen op een terrein, te verkrijgen door het afbreken van een schilderachtigen stadsmuur, op welks behoud het rijk prijs stelt. Iets dergelijks geschiedde eenige jaren geleden te Harderwijk. Pogingen, gedaan om het rooien van boomen, staande op het marktplein te 's Heer Abtskerke bij Goes, te voorkomén, leidden tot niets. Naar aanleiding van het in het openbaar tentoonstellen van het ontwerp eener nieuwe brug over de Heerengracht in de Vijzelstraat te Amsterdam werd aan het. gemeentebestuur een adres gèzonden, waarin eenige beschouwingen over de Amsterdamsche bruggen in het algemeen en over deze brug in het bijzonder werden gegeven. Naar werd vernomen zal met deze beschouwingen rekening worden gehouden bij het opmaken van een nieuw ontwerp. Tegen de voorgenomen schennis van het Haagsche Bosch door het bij wijze van werkverschaffing daarin aanleggen van een weg voor snel verkeer, zooals bedoeld wordt door het onlangs ingediend ontwerp van wet, werd in een adres aan de Tweede Kamer der Staten Generaal opgekomen. De ongunstige ontvangst die aan dit wetstsontwerp in de afdeelingen van de Tweede Kamer ten deel viel doet vermoeden, dat het niet zal worden aangenomen. Pogingen werden gedaan om te verkrijgen, dat het huis „de Arke Noachs" te Oudewater, dat onlangs van eigenaar veranderde, in zijn oude gedaante blijft bestaan. nsqï&tg MFéS'-aSiV dé" "Tweede Kamer "der Staten'Generaal, naar aanleiding van het wetsontwerp tot wijziging der vermogensbelasting had niet het gehoopte gevolg. Werd dit ontwerp wet, dan stond het te vreezen, dat de eigenaars van bosschen, parken en andere natuurmonumenten, die hun bezittingen voor het publiek hebben opengesteld, door de schatting dier goederen naar de ver# koopswaarde genoopt zouden worden, hun eigendommen als bouwterrein te gaan exploiteeren, waardoor, vooral nabij de steden, veel schoonheid zou ver# dwijnen. Eindelijk valt nog melding te maken van een verordening tot beteugeling der reclames, die te Dordrecht werd uitgevaardigd. De le Secretaris, A. W. WEISSMAN. VERORDENING TOT HET WEREN VAN ONTSIERENDE RECLAME TE DORDRECHT, die door den Raad dier Gemeente in zijn vergadering van den 15den December 1914 werd vastgesteld en den 2den Januari 1915 in werking trad. t

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1915 | | pagina 9