6 H. Masselink te Zeist. G. Alberts te Deventer. J. A. F. Thieme te Wijk bij Duurstede. J. W. Hanrath te Hilversum. M. Meijerink te Zwolle. Dr. A. Ie Comte Jr. te Leerdam. J. Herman de Roos te Rotterdam. Willem C. Brouwer te Leiderdorp. Dr. B. Daamen te Tilburg. Mr. C. G. J. Bijleveld te Nijmegen. D. de Vries Lam te Groningen. Mr. S. R. Bakker te Zierikzee. G. Stapensea te Sneek. J. B. de Beaufort te Goes. Joh. C. Kerkmeijer te Hoorn. BUITENLAND. De Bond Heemschut bleef in geregeld verkeer met de „American Scenic and Historie Preservation Society" te New York. Uit het laatste jaarverslag dezer vereeniging bleek, dat het stadsbestuur te New York thans maatregelen overweegt tot beteugeling der reclame en dat de Commissie, met het doen van voorstellen belast, haar rapport heeft ingediend. Op haar verzoek heeft de Bond aan de Commissie den tekst der^Nederlandsche werordening^nuopscditistuk-tgezónden. BINNENLAND. Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd, den Bond Heemschut onder Hare hooge bescherming te nemen. Deze zeer verblijdende mededeeling ontving het Bestuur den 6den Juni 1914. Den 19den September 1914 overleed de heer D. Fockema, Bestuurslid van Heemschut, waardoor de Bond een zeer groot verlies leed. De Heer Fockema toch had zich met zijn alom bekenden ijver aan de behartiging der belangen van Heemschut gewijd. Bij de begrafenis was de Bond vertegenwoordigd door den len Secretaris, die aan de groeve eenige woorden van waardeering en erkentelijkheid heeft gesproken. Met het verspreiden der in het vorig jaarverslag genoemde oproeping aan het Nederlandsche volk, om Heemschut in zijn streven te steunen, werd den lsten Juli 1914 een begin gemaakt. De verwachting, dat dit door Jhr. Jan Feith zoo welsprekend opgestelde stuk zijn uitwerking zou hebben, werd niet beschaamd. Zooals uit de reeds gegeven lijst der Buitengewone Leden blijkt, is hun getal aanzienlijk vermeerderd. Toen echter den lsten Augustus 1914 de oorlog in Europa uitbrak, meldden geen Buitengewone Leden zich meer aan. De vrees, die aanvankelijk gekoesterd werd, dat Buitengewone Leden zouden bedanken, heeft zich gélukkig niet- bewaarheid. In den laatsten tijd

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1915 | | pagina 6