3 H. Ebeling te 's Hertogenbosch. A. F. van Beurden te Roermond. J. A. Flament te Maastricht. B. J. Kerkhof te Gennep. C. van Tijen te Monnikendam. G. Alberts te Deventer. J. W. Hanrath te Hilversum. M. Meyerink te Zwolle. J. R. Baron van Keppel te Breda. J. Herman de Roos te Rotterdam. W. C. Brouwer te Leiderdorp. Dr. B. Daamen te Tilburg. J. J. Weve te Nijmegen. D. de Vries Lam te Groningen. Mr. S. R. Bakker te Zierikzee. G. Stapensea te Sneek. J. B. de Beaufort te Goes. Joh. C. Kerkmeyer te Hoorn. BUITENLAND. De Bond Heemschut bleef in geregeld verkeer met den „Deutschen Bund Heimatschutz". Ook werden betrekkingen aangeknoopt met de „American Scenic and Historie Preservation Society" te New York. Bij Koninklijk besluit van 29 Mei 1912, No. 31, werd de le Secretaris van Heemschut, de heer A. W. Weissman, benoemd tot gedelegeerde der Neder# landsche regeering bij het van 12 Juni tot 16 Juni 1912 „te Stuttgart gehouden 2de Internationaal Congres voor Heemschut. Door de welwillendheid van Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken kan een afdruk van het verslag, door den gedelegeerde uitgebracht, en opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 24 Augustus 1912 No. 198, aan dit verslag worden toegevoegd. k BEMOEIING. Alvorens tot het doen van mededeelingen omtrent de bemoeiingen van Heemschut wordt overgegaan moet worden herinnerd aan het groote verlies, hetwelk den Bond trof door het overlijden van den heer E. W. Moes, die sedert de oprichting zijn Onder#Voorzitter was. In de Algemeene Vergadering van 16 November 1912 heeft de waarnemende Voorzitter, de heer G. A. Pos, een woord van weemoedige hulde aan de nagedachtenis van den heer Moes,— die het voornemen had, de vergadering te leiden en zoo plotseling uit zijn werkkring werd weggerukt,— gewijd. Namens Heemschut is zijn baar met bloemen gesierd, en het Dagelijksch Bestuur heeft de begrafenis bijgewoond, waarbij de heer Pos de groote verdiensten van den overledene voor den Bond herdacht.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1913 | | pagina 3