63 paard goed in het vizier had genomen, werd de klaroen gestoken, waarop de partijen met groote furie op elkander inrenden. In de eerste charge werd Lekkerbeetje door Bréauté door het hoofd geschoten en stortte dood van zijn paard. Zijn broeder Anthoni Abrahams en zijn zwager sneuvelden eveneens. Aan de zijde van Bréauté vielen zijn kwartiermeester Plisson en Francois, Beau Hubert genaamd. Indien Bréauté de positie beter overzien had, zou hij hiervan groote voordeelen hebben gehad, vermits de Kom- mandeurs van zijn vijanden in de charge gebleven waren, maar door zijn onstuimigheid verzuimde hij zijn volk bijeen te houden. Want hoewel de Komman- deurs van zijn vijand buiten gevecht waren gesteld, sloten de anderen, als oude ervaren soldaten, hem zooveel mogelijk in. Zonder naar zijn mannen om te zien, chargeerde hij ten tweeden male, waarbij zijn paard onder hem ge dood werd en drie van zijn manschappen, Cajou, Morteau en Le Coing sneuvelden. Bréauté deed den ruiter Sigure van zijn paard stijgen om daarmede ten derden male te gaan chargeeren, waarbij zijn paard wederom werd doodgeschoten en van de zijnen La Rillicière sneuvelde. In deze charge waren nog drie van zijn ruiters, La Rose, De Noyer en Bremont door den dood hunner paarden te voet geraakt, waardoor een kwade orde was ge schapen en de vijand de overmacht scheen te ver krijgen en eenigen van de zijnen, La Pierre en De Lyon genaamd, begonnen te falen en wegrenden. Een ander ruiter, genaamd Uit den Eng, die gekwetst was, mits gaders Sint Amont, wien beide armen aan stukken waren geschoten, moesten Bréauté in den steek laten.

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1950 | | pagina 77