Deze heeft het gouvernement niet betrokken, dan nadat er een grondige verbouwing had plaats gevon den. De aanhoorigheden waarin onder den eersten gouverneur Mr C. G. Hultman de bureaux voor de Provinciale Griffie in de Waterstraat gevestigd werden, zijn in 1900 onder leiding der Rijksbouwmeesters Van Lokhorst en Vrijman geheel vernieuwd. De stijlvormen, die in die jaren door de Rijksbouw meesters werden toegepast, doordat de bouwkunst een laagtepeil had bereikt, hebben nu niet bepaald veel bijgedragen om de architecturale schoonheid van het gouvernement en dat van de Provinciale Bestuurs gebouwen te verhoogen. Maar eens zal ook wel weer de tijd komen, dat die grifïïcgebouwen zullen zijn versleten en dan kan de fout weer worden hersteld. Mr baron van Voorst tot Voorst, onder wiens bestuur o.m. het Wilhelminakanaal werd gegraven en de electrificatie der provincie tot stand kwam, overleed te 's-Hertogenbosch 27 Juli 1928. Op 20 September 1928 aanvaardde Jhr Mr Dr A. B. G. M. van Rijckevorsel, geboren te 's-Hertogen- bosch 10 Februari 1882, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, het ambt van Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant. Hij was de eerste Bosschenaar, die met die hooge functie in dit gewest werd bekleed. Op zijn advies kreeg, onder leiding van den Rijks bouwmeester den Heer H. van Heeswijk, het Gouver nementsgebouw aan de oostelijk gelegen bijgebouwen en vooral inwendig, een zeer goede beurt, waarbij aan het schoone vormenspel, waardoor de i8e-eeuw- sche bouw- en kunststijlen zich kenmerken, zooveel mogelijk de hand werd gehouden, hetgeen aan het voorname allure der statige vertrekken, vestibules en 117

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1950 | | pagina 143