Hij was de laatste, die de waardigheid van militair gouverneur van 's-Hertogenbosch bekleedde, want toen hij op 12 October 1794 de stad na hevige bombardementen - aan de Fransche Republikeinen onder Pichegru had moeten overgeven, verloor hij zijn ambt, dat sedert niet meer vervuld werd. De opvolgende gezagsdragers, die daarna in het Gou vernementshuis zouden zetelen, waren geen militaire, maar burgerlijke autoriteiten, wier ambstgebied zich niet bepaalde tot 's-Hertogenbosch en omliggende fortificatiën, maar zich over de geheele provincie Noord-Brabant zou uitstrekken. De Fransche Republikeinen gaven aan het gouver nementshuis den weidschen naam van „Hotel des Victoires Fran$aises" en richtten het in tot Hospitaal voor hun zieke soldaten, waarvan er velen stierven. De Fransche republikeinen schijnen volgens een mis sive van de Bossche Municipaliteit aan den Comman dant weinig eerbied voor hun dooden te hebben ge had, want hun lijken werden in de Dieze, die onder het Gouvernementsgebouw doorstroomt, geworpen. De opvolgende wijzigingen in 's lands bestuur brach ten ook veranderingen in de bestemming van het Gouvernementshuis. In 1796 werd het ingericht met een receptiezaal en bureaux van het Bestuur van Bataafsch Brabant, later van het Departement Brabant. De receptiezaal werd aanmerkelijk verfraaid en tot vergaderzaal van de Representanten van het volk van Brabant bestemd. Tot die verfraaiing behoorde o.m. het aanbrengen der wapens van het Departement Brabant, n.1. van 's-Hertogenbosch, Breda, Bergen op Zoom, Steen bergen, Willemstad, Grave, de vier kwartieren van de Meijerij: Eindhoven, Helmond, Oss en Oisterwijk, Heemschut 21-8

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1950 | | pagina 139