Bergh (vroeger geheten: Den Tennenpot), de Luy- paert, De Eenhoorn, Het Groenhuis, Het Molen ijzer, Ste Anna, De Aston (hoek Markt en Herentals- straat), de roode Schild (groot Hotel en rentmees terswoning, hoek Markt en Herentalsstraat)St Jo ris, De Blinde Spiegel, Het Ossenhoofd (thans de post)De Groote Keizer, De kleine Keizer, De witte Leeuw, De Halve Maan, Den Ruyter, vroeger ge heten „De Havermaat". Op de Zegeplaats stonden omstreeks 1678 ongeveer 10 huizen, waartussen: H. Ignatius en Het Hof van Ranst. De Victor van Halstraat was vroeger een deel van de Markt. Rond 1678 stonden er langs de kerk een huis en langs de overkant 13 woningen, waaronder: St Nicolaes, Sinte Peeter, Den witten gekroonden Leeuw, Het Land van Belofte, Den Sleutel. De Patersstraat: Den grooten Engel (in 1556 hotel. Hoek Patersstraat en Victor van Halstraat), De kleine Engel, de Bonten Mantel (hoek Patersstraat en Papenstraatje)De Hertog van Beyeren, De roode Haan, Kleyn Breda, Het Maelsloth, De vier Heems kinderen, Den Otter, De El, De Valck, De Roode Os, De Wilde Man (hoek Patersstraat en Korte Begijnen straat), Het Withuis. Verder in de Patersstraat: 't Hof Terhaegen, De Blouw Hinne, De Kroon, Den Rooden Leeuw, Den Posthoren, De Korebloem. De Otterstraat: telde omstreeks 1678 ongeveer 64 huizen, w.o.: Het Paradijs, De Arend, De Oliefant, De Otter (hoek Otter- en Beekstraat), De Biekorf, De Spiegel, De kleine Biekar, De Klok, De Brauw- ketel, Het Meuleken, De Kat, Den Zalm, Den Boe rendans, De Zon, Borgerhout. 100

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 98