Dat de steeds stijgende prijs van de bouwgrond hier in een belangrijke rol heeft gespeeld hoeft nauwe lijks te worden vermeld; sinds de 19e eeuw zijn er slechts enkele straten die van hun aanleg, dus wanneer de eerste woningen opgetrokken werden, een verdieping verkregen: deze zijn de Merodelei, vanaf de Zeshoek tot het station, de St Anthonius- straat, de Leopoldstraat, de Deken Adamsstraat, de De Nefstraat, en de Dierckxstraat. Vele woningen, in verschillende straten nabij de stadskern gelegen, hebben de laatste jaren een verdieping gekregen. We zouden haast zeggen dat elke woning in de stads agglomeratie, in de laatste jaren gebouwd of ver bouwd, een verdieping vertoont. Tussen de twee oorlogen werden enkele reeksen woningen door de openbare besturen opgericht zon der verdieping, zoals in de Patriottenstraat en de Voorzorgstraat, ofwel met een z.g. Frans dak of man sarde kap, zoals de woningen in de Tuinwijk en de woningen in de Frans Andelhofstraat en de Tram straat. In de laatste jaren hebben ook de openbare besturen hiervan afgezien, en bouwen thans voor de arbeiders de woningen met de volle verdieping, zoals de „Blauw rij" op de Steenweg op Mol, woningen in de Rubensstraat, Apostoliekenstraat, Eigenaars straat, St Pietersstraat, enz. Al deze woningen zijn te smal aangelegd, zijn niet mooi, maar betekenen niettemin op sociaal gebied een belangrijke vooruitgang. Sinds 1947 worden aan de woningen die door het stadsbestuur en de Natio nale Maatschappij voor Goedkope Woningen wor den gebouwd in de Congo- en Hertoginnenstraten, een grotere breedte gegeven en ook een verdieping. 44

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 42