Parma, 1588 Vooral in het jaar 1588 is er hard gewerkt aan de ver dedigingswerken. Dat was nodig ook, want 23 Septem ber van dat jaar verschijnt Parma met een leger van dertigduizend man voor de muren. De stad wordt ver dedigd door Engelse en Staatse troepen. Jammer genoeg heerste er onder de bevelvoerende offi cieren geen goede verstandhouding. De ontslagen gouverneur Drury heeft aanvankelijk het bevel over de schansen en de nieuwe gouverneur Thomas Morgan voert het bevel over de stad en haar verdediging. Wan neer dit aanleiding geeft tot moeilijkheden neemt Wil- loughby het opperbevel op zich. Parma heeft veel moeite gedaan om door middel van geschutopstellingen op de doorbroken dijken van het Noordland de toevoer langs de haven te beletten. Dit mislukte omdat de schippers hiervoor een andere oplossing wisten. Een poging om door verraad de vesting in handen te krijgen liep dank zij de standvastigheid van de officier, die zich slechts in schijn in dienst van Parma stelde, op 'een pijnlijk verlies aan Spaanse keurtroepen uit. Het gevolg was, dat Parma kort daarop n.1. 12 November het beleg opbreekt. Tijdens de belegering hebben de officieren Vere, Rnol- lyce, Parcker, Pauli en de gebroeders Paulus en Mer- celis Bakx zich bijzonder onderscheiden door het aan houdend doen van uitvallen. De bezetting verloor bij dit beleg 1200 man. Na deze mislukte belegering viel er veel te herstellen en te verbeteren. Het ravelijn aan de Wouwsepoort wordt in 1589 hersteld en verbeterd. Het volgende jaar wordt dat aan de Steenbergsepoort voltooid en verrijst een bol werk aan de Noordzijde Haven, terwijl een aanbesteding plaats vindt voor een ravelijn aan de Begijnepoort. 47

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 49