de stad hen een ander groot pand in de Engelse straat als „court" ter beschikking. Bij de zelfde gelegenheid krijgen de Engelsen, die ook op de hoek van de Huidenmarkt een opslagplaats hadden, de toezegging, dat de Nieuwstraat zal worden gemaakt als verbinding van het huidige St Catharinaplein met de Engelsestraat. Reeds enige jaren vroeger (1476) hadden de Ooster lingen (kooplieden uit het Duitse Rijk) „de Zekel" in de Zuivelstraat aangewezen gekregen als handelshuis. 2. DE STAD VAN JACOB VAN DEVENTER VOLTOOID In de jaren die nu volgen groeit de stad steeds meer en meer naar het uitzicht zoals we dat kennen van de kaarten van Jacob van Deventer en Braun-Hogenberg. Alvorens in 1490 de Nieuwe Markt (Korenmarkt) wordt aangelegd komt de noodzakelijkheid naar voren tevens voor een goede verbinding te zorgen met de Wouwse- straat en dit leidt tot de aanleg van de Lange Nieuw straat langs het Cellebroedersklooster (1486). De ach teruitgang van de lakennijverheid brengt nog een be paalde verandering te weeg. De oudste bronnen noemen de huidige Korte Meestraat: de Brouwersstraat. Niet zonder reden. Dit vak verplaatst zich nu naar de Blauwehandstraat en herstelt zich blijkbaar van een inzinking. De (Oude) Potterstraat wordt Lange Mee straat in tegenstelling tot de Korte Meestraat. Deze namen getuigen van de omvangrijke jaarmarkthandel in meekrap, het landbouwproduct uit de West-Bra bantse en Zeeuwse polders, dat de rode kleurstof leverde voor het verven van de wol. Behalve van Zilversmidstraat, wordt ook gesproken van Kremer(winkelier)straat. De naamsveranderingen in dit 31

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 31