goed bouwfragment. De geveloverkraging is geprofi leerd en loopt uit in lisenen tussen de vensters. Boven de venstertogen bevinden zich strekken. 3. De zeventiende eeuwse gevel van „de Arcke Noë" (Z.Z. Haven 11) heeft een versiering van natuurstenen banden en lijsten. De top is hier eveneens weggenomen. De vensters hebben geprofileerde neggen, die van de eerste verdieping zijn gedekt door geprofileerde ellips vormige tooglijsten die rusten op kraagsteentjes. Verder is de gevel versierd met twee maskers, een gevelsteen en fraaie muurankers. 4. Het pand St Catharinaplein 1 („Anno 1648") met gemoderniseerde pui heeft dergelijke versieringen. De zijgevel heeft waterlijsten en een geprofileerde kraag steen voor een pinakel. Een alleraardigst ingedeeld muurtje scheidt dit pand van zijn nabuur. 5. De geverfde en verknoeide zestiende eeuwse kalk stenen gevel in Kremerstraat 22, waarop een hele straat het zich heeft, vraagt om restauratie. In deze gevel be vindt zich een nisje, waarin een leeuw, die een schild houdt. 6. De gevel Lieve Vrouwestraat 29, genaamd het „Wa pen van Engeland" met cartouches „Anno 1629" werd gerestaureerd. De eerste verdieping hééft vensterbogen, de tweede gekoppelde pilasters tegen de ramen. De houten kroonlijst is aangebracht na de Stoelematramp.- 7. De gevel van Markt 18, genaamd „de Engel" (thans bioscoop) dateert van 1755 en heeft een tympaan als bekroning. Waarschijnlijk had dit pand dezelfde bouw meester als Spui- en Provoosthuis. Jammer genoeg wordt de gevel ontsierd door de bioscoop-reclame. Met overleg zal men hier nog heel wat kunnen winnen. 118

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 130