een trieste indruk maken, ondanks een aardig punt- geveltje, dat nog rest. De stichting is in 1856 overge bracht naar een terrein tussen de Grote- en Kleine Overstraat en heeft sinds de restauratie in 1930 door Ir W. P. C. Knuttel, haar ingang in de Kleine Overstraat. Ze ligt daar nu als een vriendelijk en proper hofje, een zeer gelukkig voorbeeld van herstel in oude vormen, zonder dat het onecht of coulisse-achtig aandoet. Rond om een langwerpig pleintje staan zeven in renaissance vormen opgetrokken woningen. Het pleintje, met een groot rozenperk, vindt aan de achterwand een karak teristieke afsluiting in een oude met klimop begroeide puntgevel en heeft verder nog een monumentale bank met een volledige, chronologische naamlijst der provi soren en bestuurderen, afb. 12. Het ook nog bestaande, uit het vierde kwartaal der zes tiende eeuw daterende Scherffs- of Herman Hesselhuis, Papenstraat no. 134 1vertoont uitwendig, behalve in een gepleisterde puntgevel twee gevelsteentjes, tezamen het jaartal 1648 vormend, niets bijzonders en bevat drie woningen voor even zoveel Rooms Katholieke oude vrouwen. In de Nieuwstraat verrees op de plaats van het voor malige Rooms-Katholieke bedehuis, het St Josephsge- sticht, gebouwd door de architect Wolter ter Riele in een stijl, ontleend aan vijftiende eeuwse monumenten. Een onbedoelde, maar daarom voor historisch ingewij den niet minder sprekende, herinnering aan dë glorie volle dagen dat Deventer schepen van de Oostzeelanden en uit Vlaanderen, van Engeland en uit het Rijnland de IJssel op- en afvoeren was tenslotte het De Weerdge- D Sinds kort is deze woning verkocht en zijn de bewoonsters bij particulieren ondergebracht. 46

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 52