1647 vervangen door een fraai klokkespel van de be roemde klokkegieters Hemony. Eén der gebroeders, Frangois Hemony wendde zich met de volgende merkwaardige brief tot de Deventer magi straat: „An Mijnheeren, mijnheeren Burgemeesteren Schepenen ende Raedt der Stadt Deventer. Vertoont reverentelick in aller onderdanicheit Frans Hemoni clockgieter, hoe dat hij in ervaringe gecomen zijnde, dat het clockenspel deser Stadt niet veele be- sonders is tot disreputatie van so eene fameuse plaetse te raede geworden sich herwaerts te begeven, ende sijnen ootmoedigen dienst te presenteren, om so het Ed. gelieven ende gevallen mogte het clockenspel sodanich te leveren, dat in dese geünieerde provinciën geen beter sal worden gevonden: presenterende suppliant een nieuw clockenspel te maken op sijn eygen costen, sonder eenigh verschot van penningen ofte ander toedoen van UEd., in sulcken toon, als het jegenwordigh is, om met die Uyrclocke te mogen accorderen ende dat van 25 clocken, so wegen sullen als hieronder gespeci- ficeert, ieder nae haere toon, op die proeve van alle meysters ende musisyns, der gestalt, dat nae haere grote als boven gesijt geen betere in dese geünieerde provinciën sullen worden gevonden, daartoe sich sup pliant mits desen wil verbinden, om bij faute van dien die clocken altesamen weder nae sich te nemen, sonder eenigh die minste ontgeltenisseedoch met die conditie, dat by aldien het vorsz. clockenspel, invoegen vorsz. ge- approbeert mochte worden, dat UEd. hen voor sijne Konst ende moeye ééns sullen hebben te betalen 4 duysent carolie guldens. Ende die oude clocken weder aen betalinge doen, pont tegen lb., van den nieuwen, ende wat die oude meer mogten wegen als die nieuwe, is suppliant willich hetselve an te nemen in so hogen 30

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 32