Keizerskroon aan het gelijknamige hotel, waarnaast een sierlijke trapgevel anno 1676, waarvan reeds verhaald werd en links een stuk gepleisterde tuinmuur met blind- bogen, waarin een eenvoudige toegangspoort met boog, die, naar een tekening uit 1860 aanwijst, vroeger een driehoekig fronton was, komen we op de Kleine Poot, waar no 7 op het ogenblik niets bijzonder biedt. Vroeger stond er echter een fraaie patricische woning, waarvan een stenen dubbele poort met rijk beeldhouwwerk nog in het museum „De Waag" bewaard wordt. Een poortje is thans aan de achterzijde, in de Sandrasteeg, opge steld. Zeer sober van uitvoering heeft het boven de ingang een wapenschild met de wapens van het echtpaar Rouse-Brouwer, in 1650 gehuwd, waarboven een enge lenkopje en vruchtfestoenen, afb. 36. Kleine Poot 11 heeft naast een halsgevel anno 1659, een weinig opvallend gecementeerd poortje, met evenwel nog zichtbare gothische profilering, waarschijnlijk een overblijfsel van het daar ter plaatse gestaan hebbende z.g. Papenklooster, waarvan reeds een en ander ver haald werd. De tegenwoordige zeer smalle woning boven dat poortje is een staalkaart van zeventiende, achttiende en negentiende eeuwse stijlen. Daartegenover staat, in een nis tegen de Grote Kerk, een achttiende eeuwse hardstenen pomp met ramskop- versiering en bekroond door een vaas. Langs de reeds genoemde Gelders-Overijsselse gevels van de kosterswoning Kleine Poot 2 en van de Linnen- kist, Hofstraat 911 leidt de weg naar de Nieuwe Markt, met enkele fraaie klokgevels en nog een drietal pothuizen, benevens de hoge zijgevel van de voormalige Sacramentskapel. Dit plein overstekend gaan we de Noordenbergstraat in, waar dadelijk voorin links, no 132, een ouderwetse kruidenierswinkel is. De gevel, 98

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 120