1627 van perceel no 10, komen we aan het einde dezer steeg in de Kleine Overstraat. Deze links inslaande ver toont zich op no 44, een zeer eenvoudig zeventiende eeuws poortje, waarschijnlijk uit de tijd, toen de gebou wen van het voormalige Heilige Geestgasthuis, dat daar moet hebben gestaan, in 1649 werden verkocht. Dat de tegenwoordige percelen 4046 vroeger één gebouw waren, is nog duidelijk te zien aan het even wijdig met de straat lopende dak. Teruglopend, blijkt Kleine Overstraat 38 uitwendig niets bijzonders tenzij haar lelijkheid te bieden. Inwendig echter is er een grote Lod. XV zaal met schouw, gesneden vleugeldeuren en stucplafond en een Empirekamer met balkenzoldering, beide ten volle waard een waardiger bestemming te krijgen, dan dat van belastingkantoor. Hoe nuttig dit instituut overigens ook moge zijn, het eist zoveel paperassen, die opgebor gen dienen te worden, dat de fraaie binnenarchitectuur van deze vertrekken grotendeels schuil gaat en ont luisterd wordt door de talloze kasten. In de tuin vindt men een pomp uit het midden der achttiende eeuw, met houten bovenstuk, zandstenen onderstuk en hardstenen drinkbak. Verder de Kleine Overstraat teruglopende, hebben we, op no 29 aan onze rechterhand het reeds eerder beschre ven Jordenshofje, waartoe een nieuw poortje, dat zich echter geheel aan zijn omgeving aanpast, toegang geeft; het wordt bekroond door het familiewapen Jordens. Dan komen we in de Lange Bisschopstraat en deze in slaande zien we aan onze linkerhand, op de hoek van de Pontsteeg, in no 35 de oudste nog in de stad aan wezige muurankers met het jaartal 1565. Als we ons daarbij realiseren, dat dit nog enige jaren vóór het begin van de tachtigjarige oorlog is, dat zij dus aan zich 96

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 114