aan de achterkant met originele vensterindeling en de sporen van kruiskozijnen en boogvensters in de middel eeuwse steen in de zijgevel aan de Roggestraat. Ook Brink 77 verdient een afzonderlijke bespreking. Oorspronkelijk een deftige gevel uit het eerste kwartaal der negentiende eeuw, later verbouwd tot winkelhuis, 6 Februari 1945 door het bombardement zwaar bescha digd, heeft een gelukkige restauratie er weer een fraai geheel van gemaakt. Zonder aan de eisen, die het erin gevestigde winkelbedrijf stelt, tekort te doen, is het voorname cachet van de gevel hersteld en is deze, met zijn juiste raamverdeling, gevoegde stenen, doorlo pende pilasters en monumentale schoorsteen, een sie raad voor de Brink geworden. Trouwens dit gehele, bij het bombardement van 6 Februari 1945 zo zwaar geha vende plein, krijgt langzamerhand, mede door de goede zorgen van het bureau Wederopbouw Deventer, een Verbeterd aanzien. En daarbij blijkt, dat hiertoe niet eens altijd ingrijpende grote veranderingen nodig zijn: reeds het verwijderen van overtollig hout- en tegelwerk, het ontpleisteren, of het maken van een goede roedenindeling voor de ramen, doet zeer veel. Op deze wijze voortgaande zal de Brink ongetwijfeld een beter en aantrekkelijker aanzien krij gen dan voor de ramp, waartoe ook de uitvoering der plannen om het plein, als zodanig, onder handen te nemen, zal kunnen bijdragen. Het huis Polstraat 10 heeft een fraai gesneden kroon lijst uit het eerste decennium der negentiende eeuw, met nog originele raam- en deurindeling, alsmede een em pire deur. No. 80 in dezelfde straat pronkt, meer dan hij prijkt, met een, geheel gecementeerde, zogenaamde Fran se gevel van omstreeks 1860, met lijst en lofwerk, ver overstekende rijk geornamenteerde gootlijst, waaronder 86

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1949 | | pagina 102