Rondsdhrift-pennen, Redis-pennen enz. En men zal bemerken: met eenige oefening maakt men reeds een duidelijk en net adres, waarmede de postbode geen moeite heeft om het te lezen (blz. 112, 113). Teneinde liefhebbers van schoonschrift een alfa bet te geven waarvan zij zeer gemakkelijk de metho de kunnen nagaan hoe het geschreven wordt en hoe het karakter van de letters is gemaakt, geef ik daar van een duidelijk voorbeeld, zie blz. 114. Door de horizontale en de schuin-vertieale lijnen wordt over duidelijk getoond hoe dit schrift is te leeren. Heeft men dit onder de knie, dan weet men 'hoe een letter wordt gebouwd en heeft men met ander schrift ook weinig moeite meer. Probeert U het eensOok voor U kan schrift als een gouden sleutel werken, waar mede men overal toegang kan krijgen. Zooals gezegd, wordt er tegenwoordig weinig zorg besteed aan schrift. Wanneer men het schrift bekijkt van den doorsnee-mensch is het resultaat niet bijzonder bemoedigend. De één schrijft puntig (wat ook fraai kan zijn) doch 'heeft een verschillen de stand wat richting betreft van zijne letters, die daardoor de gedachte opwekken aan dronken figu ren, weer een ander kan zijn regels niet recht hou den, waardoor deze een golvende beweging maken. Deze op- en neergaande beweging doet hinderlijk aan. Wanneer men dun papier gebruikt, dat door schijnend is, kan men deze golvende lijn vermijden, door er een blad achter te leggen waarop de linia- tuur staat. Op deze manier schrijft men zuiver hori- 66

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1948 | | pagina 64