Blijkens de onderschriften zijn dit schenkingen van Heeren Kerkvoogden. Het hoofdmotief van drie dezer glazen wordt gevormd door een fami liewapen, terwijl in het vierde glas een projec- tivische afbeelding van het kerkgebouw is opge nomen. Al deze glazen hebben in het bovenste toogvormige paneel een zwaar en grof geschilder de baldakijn, van waaruit rechts en links een niet minder zwaar gordijn neerhangt met franjes en kwasten langs de beide zijkanten van het raam. Evenzoo zijn de onderste paneelen van deze vier glazen geschilderd naar één en dezelfde teeke- ning. In dit geval een cartouche, rommelig en ver ward geteekend, waarbinnen een opschrift den schenker betreffende is geplaatst. Rechts en links is deze cartouche geflankeerd door zittende leeuwen, houdende en beschermen de de tal van attributen als de weegschaal (Ge rechtigheid), de handspiegel (Zelfkennis?),scep ter (wereldlijke macht), bliksemstralen (Godde lijke macht), gebundelde pijlen (eendracht), een vrijheidshoed, een lans, een gezegeld boek, een esculaapstaf enz. Dit alles is even grof geschilderd en even gebrek kig van techniek als het reeds eerder besproken bovenste gedeelte van deze glazen. Dat de ornamenten groot van schaal en zwaar geschilderd zijn, behoeft niet als een nadeel te worden beschouwd, daar een kerkglas als regel van een grooten afstand gezien dient te worden, maar de techniek en vooral de deugdelijkheid demonstreeren in dit geval duidelijk hoe hopeloos 109

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1947 | | pagina 113