Afb. 2. DE HEEMSCHUTTENTOONSTELLING 1934 Deze reclameplaat was in den zomer van 1934 alom te zien, ontwerp C. W. Mandersloot, druk Van Leer Co. De Bond Heemschut hield toen in het Koloniaal Mu seum te Amsterdam een tentoonstelling die in wijden kring de aandacht trok. Er waren inzendingen van vrij wel alle Nederlandsche vereenigingen die belangstelling hebben voor de schoonheid van het land, van de Rijks instellingen van Staatsboschbeheer en Monumenten zorg, van 't Gooisch natuurreservaat en van 't vreemde lingenverkeer, van de jeugdorganisatiën en van hen die iets voor de jeugd doen. Verder waren er inzendingen van aanverwante vereenigingen uit Vlaanderen, Zuid- Afrika, Zweden, Noorwegen en Denemarken. In totaal bezochten 15000 personen deze tentoonstelling. Deze tentoonstelling bevorderde in sterke mate de be kendheid en het streven van den Bond Heemschut. Afb. 3. PALEN EN DRADEN Bij het moderne leven behooren palen en draden, van telegraaf, telefoon en electrische installatiën. Vroeger waren langs vrijwel alle spoorbanen houten palen met daaraan gespannen draden die, wegens 't doorbuigen, schenen te golven. Ze zijn echter weder verdwenen we gens het bezwaar van ij zei; ze zijn ondergronds gewor den. Maar des te erger zijn de electrische geleidingen boven de aarde gekomen met groote masten en met draden die de schoonste landschappen ontsieren, zoo maar dwars over bosch en heide of polder en vaart. Het zal nog wel heel wat hoofdbrekens kosten aleer ook deze draden met toebehooren weder tot het verleden zullen behooren. Maar late men beginnen met er niet nog meer bij te maken. Het dient gezegd dat door overleg op verschillende plaatsen reeds bereikt werd dat draadgeleidingen, te voren aan palen bevestigd, ondergronds werden gelegd. 82

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1946 | | pagina 84