schoon door op dit gebied werkzame lichamen worden ondernomen. Ad 3. In vele streken van Nederland dragen karak teristieke volkskunst, volksgebruiken, volksfeesten er» volkskleederdrachten zeer veel tot de eigenaardige schoonheid bij. De Bond zal daarom trachten, dit alles zooveel mogelijk te verheffen en in stand te doen blij ven, door gepaste middelen aan te wenden en vereem- gingen, die hetzelfde doel beoogen, te steunen. Ad 4. Het tegengaan van ontsierende reclames zal een der voornaamste bemoeiingen van den Bond zijn. Hij zal trachten, gedaan te krijgen, dat door de wet aan deze steeds meer toenemende ontsiering van stad en land paal en perk worde gesteld, daar juist de schoon ste punten voor reclame-doeleinden worden geëxploi teerd. In afwachting van die bepalingen zal de Bond het publiek er op wijzen, dat de reclame-makers, die toch de gunst van het publiek zoeken, door het beder ven der schoonheid van stad en land zich die gunst onwaardig maken, zoodat hun welbegrepen belang vor dert, daarmee niet voort te gaan, maar andere middelen te zoeken, om hun doel te bereiken. Ad 5. Niet minder belangrijk zal de bemoeiing van den Bond zijn in zake het stichten van bouwwerken, die aan de eischen der schoonheid voldoen. Reeds be staan in enkele groote steden „Schoonheidscommissies", waarvan invloed ten goede uitgaat. Daar echter die Commissies uit den aard der zaak slechts zeer beperkt in aantal zullen zijn, stelt de Bond in een „Schoon- heidsraad", welke zijn diensten overal verleent, waar dit noodig is. De taak van dezen Raad zal zijn, advie zen te geven omtrent alles wat van invloed kan wezen op de schoonheid van stad en land. De Raad zal door het Dagelijksch Bestuur van den Bond, dat voorgelicht wordt door de Correspondenten, om advies gevraagd 31

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1946 | | pagina 33