onderbroken door bij geronde huizen en rechte ge ledingen, en bekroond door vaasknoppen. Het rug- raam is in die huizen bevestigd door platte regels en wordt gevuld door twee halve, uitgeschulpte platte regels en een uitgeschulpte, even openge werkt raamblad. 42. Armstoel van iepenhout. De kniepooten, ein digend in bokkehoeven, zijn omzoomd door een kraalprofiel en onderling verbonden door een I-vormig kruis. Aan de voorzijde is de zitregel (in plan) gegolfd, terwijl de zij-zitregels slechts even gebogen zijn en de wat naar achterstaande armstutten dragen die armleggers hebben met kussentjes. Het rugraam heeft een even gebogen omranding met een open middenblad, dat direct op den achterzitregeb bevestigd is. 43. Hooge-rug stoel van iepenhout. Deze heeft van voren gladde kniepooten eindigend in bokke hoeven. De voorzijde van den zitregel is gegolfd en onder geschulpt. Daar de zitting, bekleed met later trijp, uitneembaar is, heeft men deze zitregels boven bijgerond. De gladde, binnenwaarts gebogen achterpooten, gaan over in de rugleuning, die be staat uit smalle, telkens in tegengestelde richting geplaatste C-krullen, welke overgaan in het open gewerkte middenblad. Volgens merknummer heeft de serie uit 12 stoelen bestaan. 44. Canapé of zitbank van notenhout. Deze wordt gevormd door een samenbinding van twee stoelen. De 6 kniepooten zijn versierd met schouderstukjes en dragen, door gegolfde regels verbonden, de zit ting, welke in plan even gegolfd is en een nieuwe stofbekleeding heeft. De armleggers met kussentjes, 103

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1946 | | pagina 101