van Gothische bogen, distelachtige bloemen ver bindend, mooie breede ornamenten vormend, die veel aan verluchte handschriften doen denken." De noorderbeuk bevat aan de muurzijde de vol gende voorstellingen: de Drie Koningen die de ster zien; de aanbidding van de Drie Koningen; de geboorte van Jezus; Maria Boodschap; het huwelijk van Jozef en Maria; de verzoeking van Jezus; de krijgsknechten, uitgezonden om Jezus gevangen te nemen, tegen den grond geworpen; 't Laatste Avondmaal; de Intocht in Jeruzalem; de doop van Jezus in de Jordaan; (de doop staat, tot onze verbazing, in het laatste vak; waarschijn lijk zal hieronder het doopvont gestaan hebben). Aan den zuilenkant ziet menDe drie helden van David, die hem het water uit den put van Bethle- hem brengen; de troon van Salomo; de droom van den schenker van PharaoGideonRebecca den toren Baris; David verslaat Goliath; Samgar verslaat zeshonderd Philistijnen met een ploeg schaar; de Manna-regen; de intocht van David te Jeruzalem met het hoofd van Goliath; Naaman gereinigd van zijn melaatschheid. In de koorafslui ting, oostzijde, van den zuiderbeuk is het Laatste oordeel afgebeeld; in het midden: Christus op de regenboog; daarnaast links: Maria en de opstan ding; de hemelpoort; rechts: Johannes de Doo- per; de hel. Op de traveeën van den zuiderbeuk ziet men nog voorgesteld aan den zuilenkant: de Hemelpoort; de Hemelvaart; de uitstorting van den Heiligen Geest; de Verlossing van de heilige 20

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1946 | | pagina 20