gezien de zin voor traditie van den eigenaar. Hier immers worden (gelijk bij de firma Amsterdam), de bekende Hindelooper meubelen en gebruiksvoorwerpen „met bloemen gloeiend in fluweelen kleuren" vervaar digd. Ongetwijfeld kan men over deze Hindelooper artikelen tevreden zijn zoolang de heer Stalman bij Roosjen, zelf een knap snijder van houtwerk, en de heer Huttinga bij Amsterdam, een uitstekend teeke naar, er zorg voor kunnen dragen, dat het schilderen van de bloemrijke motiefjes het minutieuse handwerk blijft van thans en dat niet door dwingende afnemers de oude motieven voor nietszeggende moeten verdwij nen. Bij de firma Roosjen is wederom een fraai ge sneden bedschut te bewonderen en krijgt men een be grip van de opkamer in de oude Hindelooper huizen, gelegen achter het woonvertrek, vanwaar de bedstede eveneens te bereiken was. Naast dit pand staat een huis, waarvan meer voor beelden in het stadje te vinden zijn zooals het scheeps werfje aan het einde van de Nieuwe Weide. De onder bouw is van baksteen, doch de bovenbouw is van hout. De Hindelooper beschouwde deze wijze van bouwen als een teeken van tegemoetkomendheid aan minder financieele draagkracht. In het betreffende huis treft men een hooizolder en een aangebouwde, of liever ingebouwde, stal voor het vee aan. In den gevel van het belendende huis is een gevelsteen, een zwaan met jongen voorstellend, welke steen van Molkwerum afkomstig heet te zijn. Het hieraan gren zende huis heeft een goed bewaarden topgevel. Binnenkort zal, na bekomen goedkeuring, Hindeloopen eveneens aan de walzijde van de Nieuwestad (A 44) een gerestaureerd zomerhuisje te zien geven. Dank zij de goede zorgen van den burgemeester werd in den zomer van 1942 door de gemeente het huisje aange kocht, dat op afb. 4 rechts is aangegeven. Grond- 94

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1946 | | pagina 114