tenzaal, met een plafondschildering van N. Wie ling en A. de Haen, met beschilderde pilasters en wandtapijten uit de Schoonhovensche tapijtweverij. Het vertrek zonder de tapijten en met ijzeren ingebouwde balkons, die de zeer fraaie schoor steenbetimmering grootendeels verbergen is thans vergaderzaal van de Eerste Kamer. Tegenover de rijke inrichting binnenshuis, steekt de buitenarchitectuur af. Post heeft niet getracht het accent van het Mauritshuis aan den Vijver te herhalen. Mooi van indeeling van muren en ven sters maar uiterst sober is de gevel, het lijkt of hij niet zonder bemoeienis van De Witts strengen, wiskunstigen geest zal zijn tot stand gekomen! Nog zijn er hier en daar bescheidener herinnerin gen. Daar is allereerst, en nog duidelijk mede sprekend in het beeld rondom den Vijver, het te genwoordig als kantoor van Kadaster en Hypo theken gebruikte groote huis op den hoek van het Buitenhof. Een eenvoudig maar statig ge bouw, in baksteen opgetrokken met zandsteenen plint en een zandsteenen middenrisaliet gedekt door een fronton waarin een gebeeldhouwd wa pen. Oorspronkelijk, toen het in 1660 gebouwd werd voor den graaf de Noyelles, had het in het midden een hooge stoep, thans is de deur, niet heel gelukkig, terzijde aangebracht. Ongeveer uit denzelfden tijd is het Korenhuis, aan de Princegracht, een baksteenbouw waarvan de gevel negen op pijlers gedragen bogen heeft met een fronton met wapen en jaartal (1662) boven het middenstuk. De nabijheid van de Varkenmarkt 70

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1944 | | pagina 82