eeuwen niet fraaier werd. De uitbreiding bereikt nog steeds de kerk niet en zocht ook langs den dijk wat ruimte, terwijl er van de drie straten maar twee en een half overbleven, al is er ook een nieuw bouwblok bijgekomen. Eigenlijk is West- kapelle alleen maar een dijk en het dorp aan zijn voet bestaat slechts bij haar gratie. Dat is geen wonder, want behalve de dominee, de dokter en de burgemeester leeft iedereen er op en van den dijk. De groote middeleeuwsche kerk is afgebro ken en vervangen door een ander gebouwtje van eenvoudiger gedaante, dat geen belangrijke plaats in den dorpsaanleg kreeg. Alleen de toren van die oude kerk is blijven staan als een baken in het landschap waar alle wegen in en om het dorp op uitloopen. Zijn spits is vervangen door een groote kooi, waar het kustlicht in rondzwiert als sein voor hen, die van het dorp wellicht nog nooit gehoord hebben, maar de plaats van den toren nauwkeurig in lengte en breedtegraden weten. Voor den stedebouwer is in Westkapelle niet veel te bewonderen, als men tenminste de indee ling van een straatprofiel met een rijweg van de beruchte kinderhoofdjes en een rabat van gele ijselklinkers, zoo kleurig en zoo frisch gehouden als de spiegels in den lichttoren, niet tot den stede- bouw rekent. Als men echter zoo dwaas is om al wandelend door de kuilen van het wegdek de geasphalteerde woonstraten van de steden te ver geten, dan is er nog wel iets te vinden dat het beschouwen waard is, want dan kan men genieten 39

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1944 | | pagina 44