betalen. Tot schout van Bussum werd benoemd de heer J. J. Thierens te Naarden. De heer Thierens, die van een aanzienlijke Naardensche familie stamde, bekleedde het ambt van secretaris der ves tingstad. Na zijn benoeming tot schout van Bussum, handhaafde de heer Thierens toch tevens zijn func tie van secretaris van Naarden. Zelfs bleef hij daar ook wonen. De heer Besangon, die verwacht had schout te zullen worden, werd tot secretaris van Bussum benoemd. De eerste jaren van Bussums zelfstandigheid ver gaderde het gemeentebestuur vermoedelijk in een herberg, maar sinds omstreeks 1820 werd een ka mer in het schoolhuis voor raadzaal bestemd. In 1845 kreeg Bussum zijn eerste raadhuis, een nede rig gebouwtje, gelegen aan de Brinklaan tegenover „De Rozenboom". Het huis bestaat nog, hoewel ge heel verbouwd. Er is nu een sigarenwinkel in ge vestigd. Door de geweldige uitbreiding van de gemeente na 1874 werd het raadhuis spoedig te klein, zoodat in 1882 aan den te Bussum woonachtigen architect J. F. Everts opgedragen werd een nieuw raadhuis te bouwen. Op 16 Augustus 1884 werd de eerste steen voor het nieuwe gebouw gelegd, dat reeds den 7den Mei van het volgende jaar op plechtige wijze in gebruik werd genomen. De tijd van ontstaan in aanmerking genomen, was het lang geen leelijk bouwwerk. Het is echter door een vergrooting in 1906 er niet fraaier op geworden. Dit zal wel toe te schrijven zijn aan het feit dat de architect M. J. G. van Eyck, onder wiens leiding de verbouwing tot stand kwam, denzelfden trant van het bestaande gebouw heeft gevolgd. In 1931 heeft wederom 69

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 84