kon de inwijdingsdienst worden gehouden. Hoe wel zeer klein en eenvoudig, had het gebouw zelfs een torentje. Dit werd echter in 1852 afgebroken. Vanzelfsprekend vermeerderde vooral na 1874 het getal Hervormden zoodanig, dat na korten tijd de behoefte aan een eigen predikant kwam. Nadat de noodige stappen waren gedaan, kon een eerste pre dikant in Bussum worden beroepen. Als zoodanig deed dr. L. Heldring den 20sten April 1879 zijn intrede. Natuurlijk was ook de kerk te klein gewor den, hetgeen tot gevolg had, dat in 1882 het gebouw werd vergroot. Bij de verbouwing was eveneens de oude kapel betrokken, die enkele jaien tevoren van de gemeente Bussum was aangekocht. Door de ver bouwing, die uitgevoerd werd volgens plannen van de architecten Schill en Haverkamp, ontstond fei telijk een nieuw kerkgebouw met een toren. Maar reeds binnen 6 jaar moest ook dit gebouw weer worden vergroot. Het werd toen verbouwd tot een kruiskerk, waarvan de voltooiing in 1888 tot stand kwam. Inmiddels bleef de Hervormde Gemeente zich nog steeds uitbreiden. Het kerkgebouw was verder niet meer te vergrooten, zoodat er nood zakelijk een nieuwe kerk moest komen. Deze is toen aan het begin van den Huizerweg gebouwd volgens het ontwerp van den architect N. Doornberg. De eerste godsdienstoefening in het nieuwe kerkge bouw, dat een fraai bouwwerk genoemd moet wor den, werd gehouden op Zondag 9 Augustus 1914. De oude kerk bestaat nog en dient nu als verkoop huis van textiele goederen. Sinds verscheidene ja ren draagt het gebouw den naam „Irene". Jammer is het, dat het aardige torentje eenigen tijd geleden van zijn spits is ontdaan. 66

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 81