gebouw te ontwerpen. De aanbesteding vond 11 De cember 1889 plaats en op 1 October van het jaar daarna werd het raadhuis in gebruik genomen. Na ruim een kwart eeuw als zetel van het gemeente bestuur te hebben dienst gedaan, voldeed het ge bouw niet meer aan de te stellen eischen. Op 6 De cember 1920 besloot de Raad de voormalige burge meesterswoning aan de Lindelaan, een fraai 18de- eeuwsch huis, als gemeentehuis te doen inrichten. In een gedeelte van dit huis had omstreeks het mid den van de 19de eeuw het dorpsbestuur ook al eens gezeteld. Dit huis werd 1 Januari 1922 betrokken. Het voormalige raadhuis, dat door het Rijk was overgenomen, dient nog altijd als post- en tele graafkantoor. Maar reeds na korten tijd bleek het huis aan de Lindelaan ook alweer te klein gewor den. Eenige jaren is men met plannen voor een nieuw raadhuis doende geweest. Eindelijk werd in 1937 besloten een prijsvraag uit te schrijven voor het ontwerpen van een raadhuis. Niet minder dan 82 inzendingen kwamen binnen. De eerste prijs werd toegekend aan de architecten J. M. Groene- veld en E. C. Falkenburg. Het ontwerp dezer archi tecten is toen uitgevoerd. Op 11 December 1940 is het gebouw in gebruik genomen. Het raadhuis staat geheel buiten het oude dorp, zuidelijk van het voor malig tramstation aan de Naarderstraat. Een op merkelijk bouwwerk is het, met een eenigszins kloos terachtig voorkomen. Het interieur is eenvoudig en smaakvol. De plantsoenaanleg voor het raadhuis is ontworpen door den tuinarchitect T. Tersteeg. Er valt in Huizen nog betrekkelijk veel oude lan delijke bouwkunst te bewonderen. Zoo zijn er bij voorbeeld nog verschillende vrij goed bewaard ge- 55

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 68