ting van de kerk nogal is meegevallen. Mogelijk bleef de brand, wat de kerk betreft, tot het achterste gedeelte, het koor, beperkt. Wellicht is het dus sinds 1696 dat het koor verdwenen is. De torenklok van 1514 is in 1757 door een nieuwe vervangen. In de 19de eeuw werd de kerk, met uitzondering van den toren, bepleisterd. De kerkingang was toen aan de oostzijde. In 1934 is het gebouw grondig gerestau reerd onder leiding van den architect Th. Rueter. De pleisterlaag werd van de muren verwijderd. Ter plaatse van het verdwenen koor is een nieuw stuk tegen de kerk gebouwd, waarin de kerkeraadskamer met toebehooren is ondergebracht. Inwendig is de kerk geheel vernieuwd. De ingang is weer als van ouds onder den toren gekomen. Van een in 1934 afgebroken huis in de Turfpoort- straat te Naarden xs veel materiaal gebruikt voor restauratie van het Blaricumsche kerkgebouw. Zoo zijn de fraaie sleutelstukken onder de balken uit dat Naardensche huis afkomstig, alsmede de roode panrten op het kerkdak. Terzelfder tijd als de kerk is de toren gerestaureerd. De leiding hiervan berustte bij den architect A. A. Kok. Het ijzeren hek op den toren werd vervangen door een baksteenen borstwering, waarbij die van den toren van Huizen als voorbeeld diende. De westingang is in den oorspronkelijken vorm her steld. Verder is de toren van een nieuw uurwerk voorzien, terwijl het merkwaardige oude uurwerk voor belangstellenden op den torenzolder te bezich tigen is. Omstreeks 1650 moeten de Blaricumsche Katholie ken vergunning hebben gekregen een zoogenaamde schuurkerk te bouwen. Waar deze gestaan heeft is 44

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 53