„dorp" dat bijkans 80.000 inwoners telt. Hoewel een der gezelligste punten van Hilversum, biedt de Kerkbrink tegenwoordig toch weinig schoons. Be halve de reeds in het kort door ons beschreven oudste der Hilversumsche Hervormde kerken be vindt zich op den Kerkbrink het voormalige raad huis. Toen in 1766 het uit 1729 dateerende recht huis afbrandde, is enkele jaren later ter zelf der plaatse een nieuw rechthuis gebouwd, dat ruim een eeuw als zetel van het dorpsbestuur heeft dienst gedaan. De sterke groei van het dorp na 1874 maakte het noodzakelijk het gebouw te vergrooten, zoodat in 1882 het oude raadhuis zijn tegenwoordig aanzien heeft gekregen. Nadien bleef het gemeente bestuur nog 46 jaar in het gebouw gevestigd, tot dit in 1928 vervangen werd door het nieuwe raadhuis, Dudoks schepping. Sinds 1935 is in het oude raad huis het Museum voor het Gooi en Omstreken on dergebracht. De oostzijde van den Kerkbrink wordt grootendeels ingenomen door „Het Hof van Holland", een tot modern hotel- en restaurantbedrijf uitgegroeid oud logement, het „Bonte Paard". Verder wordt het aspect van het plein voornamelijk beheerscht door eenige moderne warenhuizen. Naast het gebouw van Gerzon valt een eind-18de eeuwsch vervallen huis op. Hier was de boekhandel van C. L. Heek gevestigd. De heer Heek, die in den nacht van de jaarwisseling 1940—'41 plotseling overleed, was een bekend man in het Gooi. Behalve als hartstochtelijk verzamelaar van oude boeken en prenten, had hij vooral naam gemaakt door zijn groote kennis van de Gooische geschiedenis. Nog in het begin van de 19de eeuw was de naaste 85

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 102