ren ketel, evenzeer als van de dorstige schaapjes. De an dere tapijten bevatten voorstellingen, die betrekking heb ben op den doortocht door de Roode Zee, het mannalezen, de dans om het gouden kalf en het vinden van Mozes in het biezen mandje. De naast de Prinsenkamer in den Noord-Oosthoek gelegen wethouderskamer bezit een zwaar geprofileerden marme ren schoorsteenmantel, met daarboven een eikenhouten boezemkast met rijk versierd snijwerk en een plafondschil dering, die door den Maastrichtschen schilder J. B. Coclers gemaakt werd (1737). Deze plafondschildering stelt den Olympus voor met de gebruikelijke hemelbewoners, zoo als in het midden Jupiter en Juno, Mercurius in den rech terbenedenhoek en andere. Van de andere vertrekken, aan de rechter- of zuidzijde van de hal gelegen, moet nog vermeld worden de burge meesterskamer. Deze bevat een stucplafond in Régence-stijl van den reeds genoemden Vasalli, verder een geschilderd goudleeren behang met Japansche motieven en een schoor steen met hooge, roodmarmeren zuilen, waarboven zich een schoorsteenstuk van Plumier (1714) bevindt met een alle gorische voorstelling, die wederom betrekking heeft op de tweeheerigheid der stad. Naast de Burgemeesterskamer bevindt zich de Secretaris kamer, eveneens met stucplafond en tapijten, waarop een park met fonteinen, vogels enz. Deze tapijten, die op vier plaatsen het jaartal 1705 dragen, zijn door het atelier Coppens uit Delft geleverd. Van de vele in het Stadhuis aanwezige schoorsteenstukken en schilderijen mag hier niet onvermeld blijven een op de tweede verdieping aanwezig groot paneel uit de 15e eeuw, waarvan het jaartal verkeerdelijk als 1599 is aangegeven. Dit merkwaardige paneel stelt in de benedenhelft een rechtsgeding voor, waarbij de rechters vermaand worden om eerlijk en onbaatzuchtig recht te spreken, zooals een engel hun voorhoudt in de woorden, die op een bande rol zijn aangebracht. Een satanisch grijnzende duivel figuur fluistert hun een tegenover gestel den raad toe. In 109

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 132