AMSTERDAMSCHE MERKWAARDIGHEDEN Beoordeelingen Hoe is het mogelijk voor zoo weinig geld een boekje te leveren, waar men zooveel plezier van heeft. Dit is nu eens een werkje, waar ieder, die in Amsterdam woont of er soms komt, van zal genieten, want de heer E. van Houten verstaat de kunst juist te kiezen wat ons interesseert en er prettig over te vertellen. Reizen en Trekken Men leest dit boekje in korten tijd achter elkaar uit en na lezing weet de gewone lezer een hoop meer over gevels, daken, hijschtoestel- len, stoepen, deuren, ramen, pothuizen en lantaarns, waarvan de heer van Houten uit hoofde van zijn vroegere functie en zijn liefde voor het ambacht en de stad van zijn inwoning zooveel verstand heeft. Nieuwe Rotterdamsche Courant Als oud-hoofdinspecteur van het Gemeentelijk Bouw- en Woningtoezicht te Amsterdam heeft de heer E. van Houten heel wat architectoni sche merkwaardigheden in de hoofdstad onder oogen gehad. Hij heeft ze gelukkig niet ge catalogiseerd en nauwkeurig opgesomd, maar geeft er in dit aardige boekje korte en vlotte vertellingen van, die den lezer aangenaam bezig houden en hem kundiger zullen maken in het zien van de schoonheid van Amsterdam. Algemeen Handelsblad Van deze „Amsterdamsche Merkwaardighe den" lijken er verschillende niet meer dan kleinigheden, maar wie even nadenkt, en, vooral wie dit boekje heeft doorgelezen, begrijpt van welk een uitnemend belang zij zijn voor de schoonheid, de eigenaardigheid, van onze stad. Amstelodamum

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 2