naam „De weg in het landschap" draagt. Het doel van deze Commissie isbevordering van een goede landschappelijke behandeling en van een behoorlijke verzorging in den meest uitgebreiden zin des woords der wegen en hun omgeving in ons land. In deze Commissie hebben verschillende deskundigen zitting op allerlei gebieden, die het wegenvraagstuk raken, zooals verkeer, toerisme, stedebouw, landschap architectuur, tuinkunst, natuurbescherming, bosch- bouw. Het bleek al spoedig, dat voor de Commissie krachtens haar doelstelling zeer veel nuttige arbeid viel te ver richten. Haar veelzijdige samenstelling bood het voor deel, dat de verschillende dikwijls uiteenloopende kanten van het wegenvraagstuk naar waarde kon den worden beoordeeld. In 1935 werd met behulp van enkele andere lichamen de brochure „De Weg in het Landschap" uitgegeven. Deze uitgave, welke ten doel had, belangstelling voor het wegenvraagstuk op te wekken en te vermeerderen, werd algemeen gewaardeerd. De werkzaamheden van de Commissie W.I.L. bestonden voorts in het verzen den van tal van adressen in het bijzonder aan overheidslichamen met betrekking tot wegenaanleg, wegprofiel, lintbebouwing, wegontsiering, beplantin gen, enz. De Commissie blijft steeds waakzaam ten aanzien van de vraagstukken, welke telkens haar aandacht vragen. Waar daartoe aanleiding bestaat, maakt zij propa ganda voor haar streven naar goede wegen in har monie met het landschap. Al zijn resultaten wellicht niet aanstonds merkbaar, toch werkt dit alles er toe mede, dat aan het vraagstuk meer en meer de aan dacht wordt gewijd, die het toekomt. Eenige jaren geleden is de schaarsche Nederlandsche literatuur op het gebied van de wegbeplanting ver meerderd met het rapport Wegbeplantingvan de 93

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 110