worden gehouden. Dit heeft er toe geleid, dat tal van beplantingen, vooral in steden en dorpen, van witte merken werden voorzien. Dat was een groote stap achteruit op den goeden weg. Zoodra deze maat regelen overbodig zullen zijn geworden, dienen de boomen zoo goed mogelijk in hun ouden luister te worden hersteld. Een ander misbruik bestaat daarin, dat men boomen dienst laat doen als bevestigingsplaats van borden, draden, hekwerk, papierbakken, brievenbussen en zelfs lantaarnsHet is in het geheel geen bijzonder heid, als we in een plantsoen het verzoek „Het plantsoen wordt in de zorg van het publiek aan bevolen" zien aangebracht op een bord, dat aan één van de mooiste boomen is bevestigd Het misbruik, dat van boomen wordt gemaakt, be wijst dat men zich vooral onvoldoende rekenschap geeft van hun waarde en beteekenis. Laat men in dachtig blijven„Een boom is geen paalDie miskenning leidt nog tot andere gevolgen. GegevenEen bovengrondsche geleiding langs een weg met smalle bermen, waarop boomen staan. De boomen zijn te hoog om de geleiding er over heen te spannen. Oplossing: de boomen afzagen op zoodanige hoogte, dat de draden aan het gebruikelijke type palen kunnen worden bevestigd. Dit heet dan een prac- tische oplossing! Heeft men eenmaal aandacht voor ontsiering van den weg, dan valt er op dit gebied van alles te ont dekken. Om nog een voorbeeld te noemende veelheid van palen en borden, die op sommige pun ten tot een ware chaos kan leiden. Dikwijls heeft daarbij elk bord en elke aanduiding zijn eigen paal! De bovengrondsche geleidingen van electriciteit, telefoon en tram brengen een palen- en draden- overvloed te weeg, die menigen weg of het uitzicht 9°

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 107