Gemeente. Er is nog wel eens een dinertje geweest, maar dit was toch geen dagelijksch gebruik meerwel hebben er verscheidene officieele ontvangsten en plech tigheden plaats gehad. De zaal leent zich hiervoor uit stekend welke principes men er ook op nahoudt, ieder moet toegeven, dat deze zaal een prachtig harmoniscu geheel vormt en respect afdwingt voor ;len smaak en het kunnen van de vervaardigers. Men moet zich zulk een zaal eens voorstellen met menschen in het kostuum van dien tijd. Als we hier zijn, dan vergeten we, dat we ons in een gedeelte van de oude kapel bevinden de zaal zit er als een doos in, we zouden haar eruit kunnen lichten en ergens anders plaatsen. De overgebleven ruimten van de kapel zijn voor andere doeleinden gebezigd. Uit den tijd van den Gecommitteerden Raad is ons hierover niets bekend, wel sedert het Gemeentebestuur er zetelt. Zoo is hier het verblijf geweest van de klapperwacht, die voordien onder in het gesloopte stadhuis aan de Roodesteen gevestigd was. In het jaar 1857 werd het bureau van politie erin gehuisvest, totdat het in 1921 naar de Roodesteen verhuisde. Dit was onder gebracht in het lage gedeelte, waarin later de Kamer van Koophandel en Fabrieken is gekomen en waar thans de af deeling bevolking is. De groote ruimte boven deze afdeeling is jaren lang kleedingmagazijn geweest der D. D. Schutterij. Als men schutter werd, moest het al heel gek loopen, als men daar geen pak kon vinden dat paste. De ruimte boven de raadzaal is reeds vele jaren archief. Voor het oud archief, dat hier niet erg brandvrij stond, is ten zuiden van de kapel een betonnen gebouwtje gemaakt, dat brand vrij moet zijn. Van het inwendige van de oude kapel is dus feitelijk niets meer over dan de mooie oude kap. Behalve de genoemde middeleeuwsche overblijfselen 36

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 40