In de Ramen 1i, staat nog een mooie ranke gevelde top is nog intact, maar de kruisvensters hebben plaats moeten'maken voor schuiframen, waarvan de onder dorpels, zooals meer voorkomt, verlaagd zijn en door de lijst heenzakken. Hoe het ondergedeelte, dat uit de eerste jaren der 20ste eeuw dagteekent, er vroeger uitzag, kunnen we slechts gissen. Aan den gevel van het huis Groote Oost 7 zijn geen kosten gespaard. De onderpui is nooit als bij de hiervoor behandelde gebouwen voorzien geweest van de gebruikelijke houtconstructie. Het zeer zware fries is rijk versierd met arabesken, waartusschen engelen figuurtjes, in het midden waarvan het wapen van Drechterland staat, gedekt door een helm en gehou den door twee engeltjes met een lauwertak. Dit wapen van Drechterland zou doen vermoeden, dat we hier te doen hebben met een huis van het Hoogheemraad schap Drechterland. Aan den anderen kant vraagt men zich af, waarom de wapens van Hoorn en Alkmaar in de bogen boven de vensters staan. Helaas is de top van het huis af. De vensters, die be grensd worden door pilasters met horizontale banden, zijn natuurlijk ook veranderd. Het is erg jammer, dat de geheele gevel, zoowel de bak- als de natuursteen, geschilderd is. De mooie kleur is verdwenen, hoe men ook zijn best gedaan heeft om de baksteen kleur na te maken en de voegen te schilderen. Een aardig fries bevindt zich aan de Gedempte Appel haven nr. 7, met gevelsteenen, die evenals de steenen aan de Doelenkade en eenige niet genoemde aan de Veermanskade, herinneren aan de dagen toen Hoorn- sche schepen de wereldzeeën bevoeren. Rechts staat het wapen van Zeeland, links dat van Hoorn en in het midden het silhouet van de stad Genua, want links ervan staat D. Stat en rechts Genua. 97 7

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 105