lijke schoonheid, flora en fauna, dat de leiding van Waterstaat besloten heeft om deskundige natuur beschermers te raadplegen. Het is voorts verheugend, dat eveneens een goed voorbeeld wordt gevolgd ten aanzien van de kana lisatie van den Ouden IJsel in den Gelderschen Achterhoek. Een landschapsarchitect zal zijn zorgen wijden aan de aesthetische voorziening van het ver nieuwde gebied. Het raadplegen van een deskun dige dient een algemeen geldende richtlijn te zijn. Zooals bekend, werd ook bij de Buurser Beek reke ning gehouden met de eischen van het natuur schoon, zij het niet in voldoende mate. Inderdaad, er zijn reeds te veel rivieren, riviertjes en beken genormaliseerd, om ook de weinige thans nog betrekkelijk ongerepte eveneens op te offeren. Waarom? Om de eenvoudige reden, dat rivier- en beekdalen met hun stroomend water aan het land schap leven en frischheid, een ziel, schenken. In het vlietende water leeft de oernatuur van onzen bo dem, het is wat de diamanten in een gouden sieraad zijn. Het is waar, een vrijwel stilstaand water als de Linge kan men moeilijk een rivier noemen, maar omdat het nog altijd in zijn oude bedding ligt, schilderachtig door de natuur verfraaid met moe raswildernis, ruige oevers en bloemenrijke met riet omzoomde kolken, is het een heerlijk geheel geble ven. Dat is bij den ouden IJsel vrijwel uitgesloten. Ook voor de Linge dreigt nog altijd kanalisatie, wij hopen, dat men hier wat voorzichtiger is en schoon heid en natuurleven, toch al niet overvloedig in het 81 Ons Schoone Land 6

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 96