zilvergrijs van duindoorns. Blanke lepelaars vlie gen af en aan, zij bezitten hier een flinke kolonie, blauwe reigers zijn dicht bij hen in de buurt. Kie kendieven zeilen over het riet. Tal van kleine vogel soorten zingen hun lied. Op het water zwemmen meestal meeuwen, eenden en futen, ook zeldzame geoorde futen. Wij spreken hier over de Binnen Muy, de Buiten Muy ligt verder Westelijk, iets minder mooi, maar de vegetatie er om heen is er fraaier ontwikkeld. De kenner der duinflora en vooral van het duinmoeras kan hier echter evenzeer zijn hart ophalen, en juist door de kennis der vele prachtige soorten, zooals orchideeën, tengere bas taardmuur, wintergroen en al die kleurige bloemen van het duin zelf, stijgt zijn bewondering en liefde voor dit landschap. Alleen sommige moeraslanden kunnen met deze flora wedijveren. In de Zuidelijke helft van Texel's duinen komen trouwens ook moerassen voor, schat kamers van de flora en fauna, vogels vooral echte oernatuur, woest en schilderachtig met gali- gaan, wilgen, kamperfoelie (dat er groote opper vlakten bedekt), terwijl de duinen een weelderig dek dragen van duinroosjes, bramen, heide, eik varens en velerlei soorten meer. Het is niet moge lijk om al die pracht te beschrijven, het is trouwens reeds meermalen geschied, zooals in dr. Thijsse's Verkade-albums, wij volstaan dus met deze korte karakteristiek. Men begrijpt, dat al deze natuur in haar verschil lende stadia van ontwikkeling, een bron van rijke 72

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 85