nieten blijkt bijvoorbeeld uit het boek „Het Vogel eiland", waarin enkele (toen nog) jeugdige natuur vrienden hun avonturen op de Beer tegenover Hoek van Holland beschrijven. En hoeveel natuurvrien den hebben in den loop der laatste jaren niet van hun grenzenlooze bewondering voor Texel getuigd! Bekijkt men de dingen minder avontuurlijk doch zuiver wetenschappelijk dan doet zulks natuurlijk aan de bewondering volstrekt geen afbreuk. Inte gendeel, zooals de studies van biologen over Griend, het aan vogels zoo rijke lage eilandje tusschen Har- lingen en Terschelling gelegen, bewijzen. (Griend is een bezitting van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten.) Zoo'n duizenden vogelparen tellende broedplaats behoort wel tot het schoonste, dat er in ons land te aanschouwen valtTexel biedt in dit opzicht ook veel, evenals andere be schermde duingebieden dat doen, doch eerst nog iets over het landschap. De Muyen vindt men ter hoogte van het Oorlogs schip, een dennenbosch in de ontginning „de Ne derlanden" ten Noorden van De Koog. Het zijn langgerekte meertjes; die in het Zwanewater, even fraai, zijn breeder en ronder, met voorts een dich tere vegetatie er om heen. Het hoogtepunt wordt in den voorzomer bereikt. Staat men voor het eerst boven op het duin dan weet men eerst niet wat men ziet: werkelijkheid of een sprookjesbeeld. Alles is even mooi van tint en sfeer, het water is omzoomd door wuivend riet, op het duin ziet het roomwit van bloeiende vlieren, 71

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 84