lijkt - maar toch zoo het technisch mogelijk is, men geve ook hier de voorkeur aan de elegante lijn! De schoonheid is er mede gediend! Tegen den Zanddijk valt echter weinig in te bren gen, en daarbij komt nog, dat de grootschheid van het Slufterlandschap en de onvergelijkelijke schoon heid van de duinmeertjes een zoodanigen indruk op ons maken, dat wij den dijk niet eens meer opmer ken. Het mooist is het bij den Slufter wanneer een hooge vloed langzaam komt opzetten, de groote geul en kleine geultjes opvult, daarna overloopt in de laagten en de duinranden nadert. Dat moet dan plaats vinden bij zonnig weer in den voorzomer, met een witte branding op het verre strand, met de stormmeeuwen en vischdiefjes, scholeksters en an dere vogels, die op de lage duintjes of het schel - penstrand hun nesten hebben, in volle actie! Ook het Zwin is heel mooi, het is echter meer begroeid, geeft meer een schorrenbeeld, is minder roman- tisch-wild en wijd, de mensch voelt zich in de Sluf ter een nietig wezen. Trouwens, al dergelijke landschappen, het zij de met lage stuif duintjes bezette strandvlakten, het zij de met zeekraal begroeide slikken of de zandplaten in de Waddenzee en de breede stroomen en mon dingen tusschen de Zuid-Hollandsche en Zeeuw- sche eilanden, het is alles kostelijke natuur, heer lijke zwerf terreinen voor een sportieve jeugd, en voor een naar de natuur dorstende jeugd: naar het bonte vogelleven, bloemen, zeehonden, schelpen en wat al niet meer. Hoezeer jongens er kunnen ge- 70

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 83