wordt beheerd; hier liggen fraaie duinmeertjes, waarin zich een lepelaarkolonie bevindt. De toe gang is er verboden, doch het volgende complex, de Korfwaterduinen, in beheer bij het Staatsboschbe- drijf, is weer tevens recreatiegebied, hetgeen ook het geval is met „den kop" van de breede duinen rij, die van Camperduin naar het Zuiden loopt: de Schoorlsche duinen. Bij Egmond begint het Provinciaal Duin, dat zich uitstrekt tot den weg naar Wijk aan Zee, bijna 4000 H.A. is dit gebied groot. Het provinciaal wa terleidingbedrijf is hier gevestigd, doch tevens is het, tegen geringe vergoeding, opengesteld als re creatieterrein. Vervolgens komt het gedeelte, dat zich tot aan het Noordzeekanaal uitstrekt; niet alles is voor andere doeleinden bestemd. Van het gedeelte, dat zich ten Zuiden van IJmuiden en Vel- zen bevindt, is de bestemming van het complex tot den weg Overveen—Zandvoort, dat zich grooten- deels in particulier bezit bevindt, nog onzeker. Er gaan geruchten, dat het door den Staat zal worden aangekocht om gedeeltelijk beboscht te worden, tevens zou het tot nationaal park worden bestemd! Tot de Zuid-Hollandsche grens, zelfs daar nog een heel eind over, strekt zich het terrein der Amster- damsche Waterleiding uit, eveneens toegankelijk tegen een geringe vergoeding. Daarop volgen weer bosschen van het Staatsbosch- beheer, van de Leidsche en Haagsche Waterlei ding, in beperkte mate toegankelijk, maar de heele strook tot aan Den Haag is nu recreatiegebied in 61

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 72