van „Het Oversticht" dienen in bezit te zijn van alle technici, wier arbeid bestaat in werkzaamheden, welke tot groote veranderingen in het landschap leiden. Hoe duidelijk blijkt er niet uit hoe zeer een juist gevoel voor détails aan het landschap in zijn geheel ten goede kan komen. Gelukkig zijn nu al jaren tal van organen en commissies bezig om in die richting technici en publiek op te voeden, hoewel de opleiding van de deskundige krachten, die met den aesthetischen opbouw van de veranderde of te ver anderen landschappen moet worden belast, deland- schapsarchitecten, nog niet geregeld is. Wagenin- gen bezit geen leerstoel voor landschapskunst „Denkt u niet te min over dit zoo oogenschijnlijk onbelangrijke natuurschoon (bedoeld wordt hetgeen er in de dorpen te vinden is). Het bestaat misschien alleen maar uit een ouden lindeboom op een klein plein, een boschje kreupelhout aan den rand van een meertje of een overblijfsel van een beuken oprijlaan van een lang geleden afgebroken buiten plaats. Maar juist zulke „kleinigheden" zijn het, die voor een groot gedeelte de plaatselijke charme, ja zelfs het karakter bepalen. Deze kleine schoonhe den, gegroeid in en vergroeid met de omgeving, zijn een nooit falende bron van kracht, opwekking en vertroosting aan wier invloed zich geen mensch onttrekken kan", aldus drukte zich zeer juist een schrijver van een ingezonden stuk in het Algemeen Handelsblad uit. Met de doelbewuste verfraaiing van steden en dor pen komen wij tot een ander onderwerp. 105

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 122