kilometers wegen en kanalen in ons land tot stand gekomen, waarbij het sparen van natuurschoon of het scheppen van nieuw niet eens werd overwogen. Dat is gelukkig in de jaren na den wereldoorlog langzamerhand beter geworden, niet het minst door de werkzaamheid van de Commissie „De Weg in het Landschap" van den Bond Heemschut, de W.I.L., die nu reeds jaren bezig is om autoriteiten van advies te dienen bij den aanleg van nieuwe wegen, en tevens voor de noodige voorlichting zorgt van het groote publiek door, met een paar andere lichamen meer, een instructieve gids „De weg in het landschap" uit te geven.Talvan malen heeft zij met succes kunnen optreden, waarbij de welwillende medewerking van de technici, die steeds meer op den schoonheidsfactor gaan letten, onmisbaar was. Vooral de beplanting der wegen is een voorname kwestie, hoewel de ligging van den weg zelf, de breedte der bermen en de aard van het profiel even eens van groote beteekenis zijn. Tal van oude we gen liggen prachtig in het landschap, zij voegen zich er als het ware op natuurlijke wijze in, zij zijn in harmonie met de omringende begroeiing, vaak is de beplanting zeer schilderachtig. Bij den aanleg van nieuwe wegen overweegt meestal te zeer het technisch-economisch complex van motieven, het geen een verarming van het landschap beteekende. Omdat de ge volgen daarvan te ernstig werden werd meer en meer tot beplanting overgegaan, ook aan het algemeene karakter van den weg en het land schap werd meer aandacht besteed, en zoo kan men 100

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1943 | | pagina 117