Den 2den November werd het fort Monquado door den vijand ontruimddien dag werd de stad weder hevig gebombardeerd, waarna de Prins aan den Gouverneur der vesting, Ja<cques Hennin een trom petter zond om haar op te eischen. Aanvankelijk werd hierop niet ingegaan, maar toen de mijnen en alles voor den stormaanval werden gereed gemaakt, ook aan het Noordoosten der stad, besloot men op 4 November tot de overgave „bij Accoord". Daags daarna trok het garnizoen met volle krijgseer de vesting uit. Eenige dagen later werden nog de forten St. Andries en Moerspuij genomen, waardoor ook de omtrek der vesting was gezuiverd. Zoo was na een maand van harden strijd en na een beschieting met 13000 kanonkogels en 500 granaten, de tuin der Nederlandsche republiek, met hulst doorvlochten en verstevigd". Namen verdedigd en herwonnen 1692 en 1699). Geraadpleegde bronnen Bosscha, Neerland's heldendaden te land. W. J. Knoop, Willem de Derde, 3e deel (Schiedam 1895)- Jhr. J. W. van Sypesteyn. Geschiedkundige bijdragen. 3e afd. ('s-Gravenhage 1865). Van Lennep, Moll en Ter Gouw. Nederlands Geschiedenis en Volksleven, XLIV. Menno van Coehoom. (Leiden 1880). P. Lazard. Vauban (Parijs, 1934). De verdediging der vesting in 1692. In den negenjarigen oorlog, die bij den aanvang van 1692 reeds drie jaren had geduurd en waarin Lodewijk XIV en Willem III tegenover elkander stonden, was het bezit van de vesting Namen in de Spaansche Nederlanden voor beide partijen van groot strategisch 63

Heemschutserie - Boekje 1941-1954 | 1941 | | pagina 74