m m 1; DE BOUWWERELD. 257 In het „Handelsblad" schrijft de onvermoeide strijder Henri Polak een artikel „De bedreiging van het Gooi". Wij nemen het slot daarvan over, in de hoop, dat al onze lezers den daar gegeven raad zullen opvolgen. Velen willen deze spoorlijnen niet, omdat er noodeloos schoonheid zal vernietigd worden. Anderen willen ze niet, omdat de aanleg en exploitatie geldverspilling zullen zijn. Een derde groep is er tegen om beide redenen tegelijk. Laten allen er zich dus tegen verzetten, nu, dadelijk, per brief aan den Minister van Waterstaat. Misschien dat hij in een geweldigen stapel bezwaar schriften rugsteun vindt, voldoende om staande te blijven tegenover den wil der directie van de Neder- landsche spoorwegen, van welke het Nederlandsche volk zich toch niet alles behoeft te laten welgevallen. DE KERK TE KORTENHOEF ie van Vreeland naar Hilversum gaat ziet de kerk te Kortenhoef zooals wij haar hier afbeelden. Dit schilderachtig gedenkteeken verkeert echter in een zeer slechten staat. De toren, een werk uit de vijftiende eeuw, wordt thans door den architect A. A. Kok hersteld, met steun uit de openbare kassen. De kerk zelve is echter ook bouwvallig. Haar koor, dat den stijl der vijftiende eeuw vertoont, kan hersteld worden, maar haar schip, dat in de zeventiende eeuw veranderd werd, staat op invallen. Dit schip zal geheel vernieuwd moeten worden. Er heeft zich een Commissie gevormd, die wil trachten, de gelden voor het herstellen der kerk noodig, bijeen te brengen, om den heer Kok ook hier de noodzakelijke werkzaamheden te kunnen doen ver richten. Deze Commissie bestaat uit de heeren J. de Kloet, President-Kerkvoogd, Ds. J. van Bruggen, Predikant en Warmolts, Burgemeester, met als Penningmeester den heer P. van den Broeck, allen te Kortenhoef. Wij hopen, dat de Commissie in haar pogen zal slagen en steunen gaarne haar verzoek, om voor het herstellen der kerk bijdragen te mogen ontvangen, die de heer P. van den Broeck gaarne tegemoet ziet. Binnenkort hopen wij een studie van den heer A. A. Kok over het gedenkteeken en zijn herstelling- op te nemen. 8 m 11 11

Bouwwereld 1918-1923 | 1922 | | pagina 5